Цікаво про ЗНО

Як покращити результати ЗНО

 

       Кожен одинадцятикласник розуміє, що для того, шоб гідно скласти обрані тести ЗНО, необхідно ретельно готуватися, проходити пробні тестування ЗНО, тренуватися на тестуваннях попереднього року. Однак іноді буває так, шо ті абітурієнти, які протягом року витратили безліч часу на підготовку до тестування, показують погані результати, а ті, які не показували особливих успіхів у навчанні, несподівано досить-таки добре складають тести. У чому ж причина таких несподіванок? У цій статті ми будемо намагатися відповісти на це питання.  

       Перше, що потрібно зрозуміти кожному, хто планує складати тести ЗНО, - Ваш результат буде залежати не тільки від того, як добре Ви знаєте предмет, але і від того, наскільки Ви готові показувати свої знання саме у формі відповідей на тестові завдання. Не секрет, що кожного року багато абітурієнтів власноруч погіршують результати, невірно заповнюючи бланки, нераціонально розподіляючи час, відведений на тестування, не відповідаючи на деякі питання, неуважно читаючи завдання тестів тощо. Зрозуміло, що ЗНО є неабияким стресом для кожного абітурієнта, але кожен може взяти себе в руки і показати свій максимум. Отже, необхідно запамятати декілька простих правил, які здатні покращити Ваш результат:

         1) Коли Ви отримали тестовий зошит, не починайте відразу ж виконувати перші завдання тесту. Спочатку продивіться весь зошит цілком, зверніть увагу на ті завдання, шо найбільш Вас лякають (часто це можуть бути задачі чи завдання із застосуванням графічного матеріалу). Може бути так, що ці завдання будуть досить легкими або знайомими, це Вас значно заспокоїть. Також під час проглядання тестового зошиту відразу намагайтеся виділити найбільш прості і складні завдання. Це допоможе Вам раціонально використати час, відведений на тестування.  Буває так, що одні питання містять у собі відповіді на інші, за цим теж потрібно уважно слідкувати.

         2) Розпочніть виконання завдань із найбільш легких тестів. Це допоможе вам відчути, що ви маєте необхідні знання для виконання тесту. Після цього можна починати виконувати і складні тести. Однак дуже не радимо довго сидіти над одним завданням: якщо ви не можете знайти на нього відповідь (особливо це стосується таких тестів, як математика, фізика, де потрібно вирішувати багато задач), то залиште його і переходьте до наступних.

          3) Якщо Ви не знаєте відповіді на питання, це не означає, що Ви не зможете її знайти. Намагайтеся використовувати метод виключень: відразу викреслюйте ті варіанти, які точно не є правильними, поки у Вас не залишиться одна вірна відповідь. Буває так, що Ви змогли відкинути лише 1 або 2 точно невірних варіанти. Проте обирати з 2 або 3 версій значно легше, ніж з 4.

         4) Якщо Ви впевнені, що не знаєте відповіді на це питання, намагайтеся повязати питання із тієї інформацією, яку ви точно знаєте стосовно того предмету, мова про який йде у питанні. Шукайте у варіантах відповіді той, що не суперечить Вашим знанням. Наприклад, якщо у питанні потрібно обрати правильне твердження щодо річки Волга, просто згадайте все, що Ви знаєте про цю річку, і намагайтеся обрати той варіант, який співпадає із Вашими знаннями чи хоча б не суперечить їм.

         5) Уважно читайте текст питання. Радимо Вам завжди перечитувати питання двічі, щоб впевнитися в тому, що Ви зрозуміли, що саме у Вас запитали. Буває так, що питання достатньо складно сформульоване або текст питання великий. У такому разі підкресліть для себе у питанні ключові слова і, орієнтуючись на них, шукайте правильну відповідь серед запропонованих варіантів.

         6) Якщо Ваш час добігає кінця, а Ви все ще не знайшли відповіді на якісь питання, просто відмічайте відповіді наздогад. Є вірогідність, що ви вгадаєте вірно, і отримаєте бали, а, якщо Ви залишите питання без відповіді, то точно отримаєте 0 балів.

         7) Під час тестування слідкуйте за часом. Намагайтеся залишити для себе 30 хвилин для заповнення бланку відповідей і перевірки своїх відповідей. Якщо Ви будете переносити відповіді у бланк, розуміючи, що часу залишилось вкрай мало, можете зробити суто технічну помилку, яка погіршить Ваш результат.

         Якщо Ви скористаєтесь цими порадами, то зможете вдало виконати завдання тесту. Звичайно, ці психологічні прийоми не замінять Вам знань та практичних умінь, однак вони зможуть допомогти Вам відчути себе більш впевнено і повірити у свої сили.