Цікаво про ЗНО

Вступна кампанія: не прогав свій шанс

Підготовка абітурієнтів

 

 

         Без сумніву, вступна кампанія для кожного абітурієнта – це неспокійний час. Кожен, хто збирається вступати до вищого навчального закладу, хвилюється за свій рейтинг і постає перед проблемою важкого вибору, який може вплинути на все подальше життя. Зрозуміло, що у такій стресовій ситуації непросто взяти себе в руки та оцінити свої перспективи тверезо. У звязку з цим нам би хотілося дати абітурієнтам декілька порад.

         1) Використовуйте усі свої шанси. Звичайно, якщо Ви точно знаєте, у якому навчальному закладі бажаєте отримувати освіту, і маєте високі бали, які дозволять вам вчитися за кошти державного бюджету, не має сенсу подавати документи в інші ВНЗ. Однак, більшість абітурієнтів мають середні бали та відчувають сумніви щодо того, ким саме вони хочуть бути. У такому випадку чому б не подати документи на якомога більшу кількість спеціальностей?

         2) Чекайте «другої» та «третьої» хвиль зачислення. Відомо, що зачислення абітурієнтів на бюджетну форму навчання відбувається поетапно. Спочатку формуються перші списки рекомендованих до зачислення; протягом чотирьох календарних днів з моменту оприлюднення цих списків бажаючі навчатися  на даній спеціальності мають надати приймальній комісії оригінали документів. Якщо певна кількість абітурієнтів ці умови не виконали, формуються списки «другої хвилі», в які будуть включені кандидати, що знаходилися нижче у рейтингу.

         Часто виникає ситуація, коли абітурієнти за списками «першої хвилі» проходять лише в один ВНЗ і, бажаючи отримувати освіту за кошти державного бюджету, віддають туди оригінали документів. При цьому вони, можливо, і не дуже прагнуть там вчитися. Потім, побачивши себе рекомендованими до вступу у «другій» або «третій» хвилі на жаданих спеціальностях, хлопці та дівчата, як кажуть, «кусають лікті». Втім, Ви повинні памятати, що маєте повне право забрати оригінали своїх документів з того закладу, де були рекомендовані до вступу у «першій хвилі», і віддати їх до іншого ВНЗ. Головне – пересвідчитись, що в іншому освітньому закладі Ви дійсно потрапите в обсяг державного замовлення.

         3) Офіційне повідомлення про представлення рекомендованих до зачислення – публікація відповідного рішення на стендах приймальних комісій навчальних закладів. Тож найкраще для Вас буде самому прийти до навчального закладу і пересвідчитися у тому, чи потрапили Ви у перелік «щасливчиків». Однак, якщо Ви живете в іншому місті або просто за якихось причин не можете потрапити у ВНЗ, можна скористатися офіційною веб-сторінкою навчального закладу. Як показує досвід, інформаційна система «Конкурс» не завжди містить повні та актуальні дані.

         4) Відповідно із правилами прийому до вищих навчальних закладів абітурієнтам, що рекомендовані до зачислення за кошти держбюджету, можуть надіслати повідомлення засобами мобільного або електронного звязку. Однак це не є обовязковою процедурою. Тож не чекайте на дзвінок з приймальної комісії – виявіть ініціативу, дізнайтеся про свої шанси на вступ самостійно.