Цікаво про ЗНО

Сім секретів успішної підготовки до ЗНО

Секрет №1: Розділяйте матеріал для підготовки за темами і співвідносьте з часом. Наприклад , на конкретну тему виділяйте два дні (приклад вкрай умовний - це може бути як один день, так і тиждень).

Секрет №2: Заведіть своєрідний щоденник успіхів. Зокрема це стосується кількості правильних відповідей у  тестах і часу їх проходження. Щоб реально простежити, наскільки ефективно йде підготовка, час від часу фіксуйте свої результат, щоб за 2-3 місяці побачити, наскільки вони змінилися - звичайно ж, на краще. Час тут вкрай важливий, оскільки, як відомо, на написання тесту відводиться від двох до трьох годин. Тож, потрібно бути готовим укластися у відведений час.

Секрет №3: Приділяйте вдосталь уваги відкритим завданням - творам, питанням з відкритими відповідями. По-перше, хоча б через те, що за ці завдання дається більше балів і, як правило, в них допускається більше помилок. Тому розв'язуйте задачі і пишіть твори якомога більше. Для останніх згодиться запам'ятати якусь кількість цікавих крилатих висловів або відомих сентенцій, які суттєво доповнять ваш текст і зміцнять аргументи у творі-роздумі.

Секрет №4: Використовуйте аудіокниги, щоб зекономити час. Для того, щоб освіжити у пам'яті програмні художні твори, можна озброїтися аудіокнигами, яких предостатньо на просторах інтернету. Таким чином, можна готуватися до ЗНО, «читаючи » в транспорті, займаючись спортом чи своїм хобі.

Секрет № 5: Учіться разом! Кооперуйтеся з друзями й однокласниками, яким цьогоріч також випало складати випускний іспит. Спільна робота вимагає високої самоорганізації: звісно, проводити разом весело час значно легше, ніж студіювати підручники. Однак така робота може бути насправді плідною. Наприклад, ваш товариш може краще зрозуміти й пояснити якусь тему, що й ви можете зробити у відповідь. Можна банально влаштувати один одному коротке опитування. 

Секрет № 6: Витягніть себе із зони комфорту. Давньоримські оратори запам’ятовували свої промови, походжаючи з одного приміщення в інше. Засвідчений психологами факт: зміна оточення сприяє запам’ятовуванню. Тому підготовка до ЗНО – цілком нормальний привід витягнути себе, наприклад, в шкільну бібліотеку, в парк тощо. Сама зміна приміщення змусить ваш мозок працювати активніше й готуватися результативніше.

Секрет № 7: Слідкуйте за новинами, але не нагнітайте паніку. Дуже важливо залишатися в курсі всіх нововведень ЗНО - появою додаткових документів, можливих змін у процедурі і т.п. Але слід довіряти тільки офіційним джерелам,  які мають відношення до Українського центру оцінювання якості освіти і Міносвіти. Серед них – безпосередньо сайти МОН та УЦОЯО, новинні портали «Освіта» і «Освітній портал». І, звичайно ж, слідкуйте за новинами на сайті Українського центру підготовки абітурієнтів.