Цікаво про ЗНО

Під час іспиту

Онлайн тестування ЗНО

Уважно слухай інструктора і запам’ятовуй правила заповнення тестових бланків, від цього залежатиме правильність твоїх відповідей. Якщо раптом щось стає незрозумілим, не соромся питати у інструктора.

Якщо раптом вкралася помилка у написанні Твого ім’я та прізвища, одразу повідомляй, щоб бланк замінили. Не підкладай бланк відповідей під чернетку, можуть залишитися продавлені відбитки, через які комп’ютер оброблятиме бланк неправильно. Заповнюй бланк лише кульковою ручкою, і ні в якому разі не фломастером чи олівцем.

Працювати треба швидко, але не поспішати занадто. Уникай виправлень у бланку відповідей, уважно став правильні відмітки. Пам’ятай, що виправлення можна робити лише у бланку А у резервних полях.

Зосереджуйся і володій собою. Не відволікайся на оточуючих, єдине, на чому Ти маєш бути сконцентрований – це написання тестів. Головне, не панікуй. Якщо не можеш зосередитися, не бійся витрати хвилинку на те, щоб відволіктись, спокійно подихати, подивитися у вікно.

Слідкуй за часом. Не затримуйся занадто довго на важкому завданні, краще його пропустити, а після виконання інших завдань повернутися. І не засмучуйся, якщо відповідь не вдалося знайти одразу, подальші завдання принесуть Тобі необхідні бали. Пам’ятай, що у тесті завжди є питання, з якими Ти обов’язково впораєшся. Було б неправильно не дібрати балів лише через те, що не дійшов до «своїх» завдань. Краще починай виконання з тих завдань, відповідь на які Ти знаєш достеменно і легких запитань. Це допоможе Тобі зняти напруження від початку, а до важких питань вже перейти із «чистим» розумом.

Одразу заплануй свій час. Близько третини витрать на легкі питання, на які одразу даси відповідь, решта часу піде вже на важкі питання, над якими спокійно зможеш подумати, адже певна «база» балів в Тебе вже буде набрана. І залиш трохи резервного часу на перевірку своїх відповідей – Ти міг не помітити помилку через поспіх. Більше часу залиш на заповнення бланку відповідей, часто його не вистачає.

Уважніше читай завдання. Не домислюй закінчення питання, зрозуміти завдання з перших слів можна не завжди вірно. Переконайся в тому, що Ти зрозумів, що від тебе потребується. Завжди перевіряй свої відповіді, перед тим, як ставити відмітку.

Думай лише про те завдання, яке вирішуєш у даний момент. Зазвичай питання у тестах не пов’язані між собою, тому про вже пройдені Ти можеш просто забувати.

Шукай асоціації. Якщо не знаєш як відповісти на питання, згадай, може Ти щось подібне чув по телебаченню чи у художній літературі, у розмові друзів чи читав в Інтернеті.

Якщо все ж правильну відповідь на завдання знайти не виходить – використовуй логіку виключення: іноді визначити правильну відповідь можна за рахунок абсурдності інших варіантів. Правильно відповісти можна саме за рахунок виключення невірних відповідей. Останній варіант, якщо Ти не пам’ятаєш матеріал питання і не можеш взагалі знайти правильної відповіді, – вгадувати. Не залишай завдання без відповіді, а правильно вгадати Тобі допоможе логічне мислення.