21-05-2016

 

Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України, під час засідання Уряду повідомила про те, що сертифікати ЗНО будуть дійсними не менше двох років. «Зараз напрацьована така методологія зовнішнього незалежного оцінювання, коли можна говорити про те, що сертифікати ЗНО можуть бути дійсними впродовж 2-3 років», – повідомила  Міністр.

Пані Гриневич зазначила, що в останні роки випускникам потрібно було щороку здавати тести ЗНО, адже до вищого навчального закладу абітурієнтів приймали лише за сертифікатами року вступу. «Це було пов’язано з відсутністю методики, яка б дозволяла порівняти сертифікати різних років. Тепер така можливість буде і сертифікат буде дійсний не менше двох років», – прокоментувала Лілія Гриневич. 

Міністр освіти і науки підкреслила, що випускники з Донбасу матимуть змогу взяти участь у ЗНО під час додаткової сесії, або ж, якщо Парламент проголосує за відповідний закон, зможуть вступати за окремою процедурою до окремих вищих навчальних закладів на Донеччині та Луганщині, насамперед тих, які були евакуйовані з непідконтрольних Україні територій.