09-02-2015

 

      ЗНО у 2015 році пройде за тією ж процедурою, що й у попередні роки, за виключенням п’яти нововведень, які були внесені за результатами ретельного аналізу проведення тестування минулих років. 

          1) Запроваджено поріг: «склав ЗНО» та «не склав ЗНО»

         У 2006 році, коли ЗНО востаннє проводилося експериментально, було прийнято рішення поставити умовний бар’єр у 124 бали: абітурієнт, який здолав цей поріг, вважався тим, хто «склав ЗНО». Однак дана величина є суб’єктивною, адже кожний рік 124 бали – це зовсім різні оцінки, тому що з року в рік кількість та якість підготовки учасників тестування змінюється.

         У цьому році, щоб зробити оцінку зовнішнього оцінювання об’єктивною, було вирішено запровадити поріг "склав ЗНО" та "не склав ЗНО". Усі, хто не складуть ЗНО, не зможуть стати студентами.

         Цей результат буде визначатися групою викладачів вищих навчальних закладів, учителями шкіл, методистами, представниками наукового співтовариства, які експертним методом визначать можливість відповіді на кожне завдання тесту мінімально підготовленого абітурієнта. Усі думки експертів будуть підсумовані і шляхом нескладної математичної формули буде виведено середній тестовий бал, який може набрати мінімально підготовлений абітурієнт.

         2) Відмова від сертифікатів ЗНО минулих років

         За даними ЄДЕБО у 2014 році з сертифікатами минулих років у вступній компанії брало участь 23,5 тисячі абітурієнтів. Звичайно, конкуренція у цьому випадку відбувається не на рівних умовах. На думку директора УЦОЯО, це є спотворенням принципу рівного доступу до вищої освіти. 

         3) Впроваджено тести дворівневої складності з української мови і літератури та математики

         Тест з цих предметів буде складатися з двох частин - базової, яку складатимуть усі абітурієнти, які оберуть ці предмети, та поглибленої, яку абітурієнти будуть складати за бажанням.

        У свою чергу, вищі навчальні заклади вказують у своїх правилах прийому за напрямами підготовки та спеціальностями про необхідність результату тесту ЗНО поглибленого рівня. Абітурієнт при реєстрації на ЗНО вказує, який тест та якого рівня складності він складатиме.

         За словами пана Лікарчука, традиційно базовий тест має складатися із 60% завдань середнього рівня складності, 20% - складних і 20% - простих. У тесті підвищеної складності це співвідношення буде змінене: 60 % складних завдань, які не будуть виходити за межі шкільної програми. Абітурієнт, який складатиме тест двох рівнів складності, отримає дві оцінки – за базовий і за поглиблений рівень.

         4) ДПА з української мови у складі ЗНО

         У 2015 році Державну підсумкову атестацію з української мови буде поєднано з тестом ЗНО з української мови і літератури для всіх випускників загальноосвітніх шкіл. Для цього у базовій частині тесту будуть виділені завдання, що будуть зараховуватися як результати ДПА, оскільки атестація буде складатися лише з української мови.

         5) З переліку предметів, з яких складатиметься ЗНО, вилучено всесвітню історію та світову літературу

         Зовнішнє незалежне оцінювання у 2015 році буде проведено з 12 навчальних предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з англійської, німецької, французької, іспанської та російської мов.